SES SAĞLIĞI VE FONKSİYONEL SES EĞİTİMİ

Ses insanlar arasında iletişim sağlayan en önemli araçtır. Bu açıdan sesin öncelikle sağlıklı bir yapıya sahip olması gerekir. İnsan sesi çok çabuk bozuluveren bir yapıya sahiptir. Doğru bir pedagojik yaklaşımla ses üzerinde oluşabilecek her türlü sorunun önüne geçilebilir ve ses sağlıklı bir şekilde gelişir. Doğru ses eğitimi almış bir kişi sesini rahatlıkla her alanda kullanabilir, müzikal olarak istediği tarzı icra edebilir.
SES EĞİTİMİ BİRDİR, STİL FARKLIDIR.
Sesini etkin kullanmak zorunda kalan tüm profesyonellere (ses sanatçısı, tiyatro oyuncusu, öğretmen, politikacı, bankacı, sekreter vb.) sağlıklı ve güçlü bir ses gerekir. Bu da ancak ses eğitimi alarak gerçekleşir.
İzmir Devlet Opera ve Balesi Solist  Sanatçısı ve Şan Pedagogu Aşkın Metiner tarafından uygulanmakta olan "FONKSİYONEL SES EĞİTİMİ" programı ile oluşabilecek ses sorunları (nodül, yanlış kullanıma bağlı ses kayıpları vb.) engellenmekte,  ses telleri üzerinde oluşmuş olan nodül sorunlarını da giderilmektedir.
"Sanatın herhangi bir koluyla uğraşmak insanları daha da yüceltir. Sanatla uğraşan insanlar hem kendi duygu dünyalarını geliştirecekler hem de onları beğeniyle izleyenler arasında hoş bir duygu iletişimi sağlayacaklardır."
Copyright Aşkın Metiner 2011-2020 askinmetiner@askinmetiner.com
Her Hakkı saklıdır