İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.

1976 yılında İstanbul Devlet Konservatuvarı’na girerek bas Mustafa İktu ve Prof. Güzin Gürel’in öğrencisi oldu.

1979 yılında Avusturya Hükümeti’nden verilen bursla Salzburg Mozart Müzik Akademisi’ne gönderildi.

1983 yılında İstanbul’da düzenlenen 3.Ulusal Müzik Yarışması Şan dalında üçüncülük derecesi olan “Roche” ödülünü kazandı.

1984 yılında konservatuvarı bitirerek İstanbul Devlet Operası’na atandı; burada çok sayıda operalarda solist rolleri üstlendi. Bu kurumda 1987 yılına kadar çalıştı.

Her yıl Avusturya Konsolosluğu’nda dinletiler sundu. Ayrıca Alman müzik grubu ile birlikte çeşitli konserlere katıldı. Herzogenberg’in “Noel Oratoryosu”nu seslendirdi;

Kurt Weill’ın “Anna’nın Yedi Günahı” adlı sahne kantatını sergiledi.

1988 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı olarak çalışmaya başladı.

1990 yılında Pavol Virag eşliğinde İzmir’de bir Lied resitali verdi.

1990-1993 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde “Ses Eğitimi” öğretmeni olarak görev yaptı.

1993 yılında Ömür Bütev eşliğinde Avusturya Konsolosluğu’nda verdiği başarılı bir resital ile Avusturya Hükümeti’nden davet alarak Mozart Müzik Akademisi’nde çalışmalar yaptı, konser programlarında yer aldı.

1996 yılında Rayna Popova eşliğinde Avusturya Konsolosluğu Palas -Yeniköy’de bir konser verdi.

Mimar Sinan Üniversitesi Opera Yüksek Lisans eğitimini Şan Pedagojisi üzerine yapıp 1999 yılında (19.Yüzyıl Romantik dönemde Alman Lied sanatı ve Franz Schubert ) tez konusu ile tamamladı. Aynı yıl Rayna Popova eşliğinde İtalyan Kültür Merkezinde bir resital verdi.

1998 -2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi K.B.B. Ana Bilim Dalı Foniatri ünitesinde speech terapist ve logoped olarak çalıştı.

1997 yılında “İstanbul – Akademi” dershanesi şan bölümünün alt yapısını, bilimsel bir eğitim anlayışıyla yeniden yapılandırdı. Burada 2001 yılına kadar ses eğitmeni olarak çalışıp, birçok sanatçının yetişmesini sağladı.

Çeşitli sanatçıların albüm çalışmalarında supervisor olarak yer aldı. Aynı zamanda İzmir Buca Belediyesi fahri müzik danışmanlığını ve kurumun yedi yıldır düzenlediği müzik yarışmalarında da jüri üyeliği yaptı.

2000 – 2009 yılları arasında TOBAV vakfında ve 2000 - 2013 yılları arasında Sanart Kültür ve Sanat Merkezi’nde ses eğitmenliği yapmıştır;

Sanatçı Bakü’de ”Kapellhaus” konser salonunda 24 Eylül 2005 tarihinde Azerbaycan Türk Büyükelçiliği’nin davetlisi olarak Türkiye’yi başarıyla temsil etmiştir. Konserde Alman Lied sanatından, Rus romanslarından örnekler vermiş, Türk bestecilerini ve yapıtlarını açıklamalı olarak tanıtmış ve seslendirmiştir. Ayrıca Azerbaycan bestecilerine ait şarkılardan oluşan bir repertuarla da büyük ilgi görmüştür. Konserde sanatçıya Azerbaycanlı sanatçılardan piyanist Elnare Mecidova ve tarda Rufat Hasanov eşlik etmişlerdir.

2006 yılında Mersin Devlet Operası Müdürlüğü’nden davet alarak, kurumda iki hafta süreyle bir şan semineri vermiştir.

28 Mayıs 2007 ve 2008 yılında İzmir’de düzenlenen Azerbaycan Bağımsızlık Günü kutlamaları çerçevesindeki bu konserlere, Azerbaycanlı sanatçı piyanist Cemile Cabbarova ile birlikte, klasik Azerbaycan şarkılarından oluşan bir programla katılmıştır.

2007 yılında solist sanatçılığının yanı sıra İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünce şan pedagogu olarak görevlendirilmiştir.

2010 yılında bu konudaki çalışmaları başarılı bulunarak teknik kurulca değerlendirilmiş ve şan pedagogu kadrosuna atanmıştır. Ayrıca solist sanatçı olarak da görevlendirilmesi sürdürülmektedir.

27 Mayıs 2014 tarihinde İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra sahnesinde sanatçı öğrencileriyle birlikte “Geçmişten Günümüze” isimli başarılı bir konser gerçekleştirmiştir.

28 Kasım 2014 tarihinde Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün Mardin’şehrin de düzenlediği turneye katılmış, Ankara ve İzmir Devlet Operası sanatçılarının birlikte katılımı ile düzenlenen ”Mardin Özel Konseri” programında solist sanatçı olarak yer almıştır.

01 Temmuz 2015 tarihinde Viyana ‘da bir hafta süreyle ” Workshop ”düzenlemiştir. Bu çalışmalara katılan Viyana Devlet Operası  sanatçılarına ”Fonksiyonel Ses Eğitimi” üzerine dersler vermiştir.

2016 Mart ve Eylül aylarında Almanya ‘nın Bremen şehrinde  ”Fonksiyonel Ses Eğitimi” üzerine ” Workshop ”düzenlemiştir.